Czy schody ze szkła są bezpieczne?

W szklanych schodach nietrudno się zakochać. Wyglądają efektownie i świetnie prezentują się w nowoczesnych, innowacyjnych budynkach. Dodają uroku wnętrzu, ale czy schody ze szkła są bezpieczne?

Techniczne kwestie dotyczące schodów ze szkła

Szkło wykorzystywane do tworzenia schodów odznacza się podwyższoną odpornością na uszkodzenia, a tym samym jest w pełni bezpieczne w użytkowaniu. Chodząc po takich schodach możesz więc czuć się bezpiecznie, ponieważ:

  • powstały przy użyciu innowacyjnej, wyspecjalizowanej technologii,
  • są montowane na metalowej, bardzo wytrzymałej konstrukcji ze stali nierdzewnej,
  • szkło użyte do ich produkcji nie kruszy się, a tym samym nie ma ryzyka skaleczenia,
  • powierzchnia nie jest śliska – została pokryta specjalną farbą wtopioną w strukturę szkła podczas obróbki termicznej.

Czy schody ze szkła są bezpieczne? Jak poruszać się po ich powierzchni?

Schody wykonana ze szkła nie są bardziej śliskie niż te wykonane z innych materiałów. Do ich produkcji nie jest używane śliskie szkło, ale pokryte specjalną powłoką z farby wtopionej w ich powierzchnię podczas obróbki termicznej.

Szklane schody znajdują zastosowanie w miejscach o wzmożonym ruchu, takich jak hotele czy biura. Tam bezpieczeństwo ma bardzo duże znaczenie. Właściciele tych obiektów nigdy nie wybraliby elementu stwarzającego zagrożenie dla swoich pracowników czy gości. Ponadto, szklane schody sprawdzają się także w domach, w których mieszkają małe dzieci. Właściciele podkreślają, że maluchy poruszają się po takiej powierzchni swobodnie, a względy estetyczne tak przemawiają na korzyść schodów, że nie widzą powodów, aby rezygnować z tego luksusowego produktu w swoim domu.

Użytkując szklane schody wykonane z wysokiej jakości materiałów, pochodzące od sprawdzonych producentów można dojść do wniosku, że są najlepszym wyborem, na jaki można się zdecydować.

Wygląd ma znaczenie

Wiele osób, gdy zobaczy szklane schody nie zadaje sobie pytania, czy schody ze szkła są bezpieczne, tylko kiedy mogą one znaleźć się w ich domu. To wszystko dlatego, że szklane schody urzekają swoim pięknem. Posiadają niezwykłe walory dekoracyjne, a także dają możliwość kreowania przestrzeni w wyjątkowy sposób. W połączeniu z praktycznie każdym materiałem wyglądają znakomicie.

O czym należy pamiętać przed zdecydowaniem się na schody ze szkła?

Podobać może się wiele elementów wyposażenia wnętrza. Musisz jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, czy do Twojego domu szklane schody na pewno będą pasowały. Nie należy umieszczać ich na siłę, bo są Twoim marzeniem. Aby idealnie komponowały się z pomieszczeniem, należy uwzględnić je już na etapie projektowania domu lub w konkretnej aranżacji będącej elementem odświeżenia wnętrza.

Szklane elementy mogą wyglądać we wnętrzach naprawdę pięknie, ale jedynie wtedy, gdy zostaną umiejętnie wkomponowane w całą aranżację przestrzeni.

Utrzymanie szklanych schodów w czystości

Mogłoby wydawać się, że szklane schody wymagają ciągłego sprzątania i wyjątkowej dbałości od użytkowników. Oczywiście trzeba je myć, odkurzać i dbać w taki sam sposób, jak o każdą powierzchnię. Nie będzie to jednak różniło się od innych typów schodów, jakie zwykle wprowadzane są do budynków. Potwierdzeniem tego jest fakt, że szklane schody stosowane są chętnie nie tylko w prywatnych domach, ale także biurach i hotelach. Gdyby były niepraktycznym, trudnym w utrzymaniu czystości elementem, na pewno tego typu obiekty by ich nie wybrały.