Czy praktyczne są schody gięte?

Uzyskanie praktycznego i estetycznego wnętrza domu nie jest łatwym zadaniem, jednak dzięki wielu oryginalnym rozwiązaniom, dostępnym dla każdego z nas, jest to jak najbardziej możliwe. A jednym z takich najbardziej oryginalnych i estetycznych elementów domowego wnętrza mogą być schody gięte, wykonywane w odmienny sposób i przy wykorzystaniu różnorodnych materiałów. Odpowiedzmy więc sobie na kilka pytań, które pojawiają się, gdy inwestujemy w schody gięte – czy praktyczne są schody gięte, będą dobrym rozwiązaniem i jaki dają nam wybór?

Schody gięte – czy są praktyczne i uniwersalne?

Warto zacząć od tego, że współcześnie wykonywane schody gięte, to rozwiązania dedykowane zarówno domom, jak i obiektom firmowym czy użyteczności publicznej. Wynika to z faktu, że zarówno pod względem materiałów, z jakich mogą zostać wykonane, jak również wymiarów i kształtów, łatwo dopasować je do każdego wnętrza – również takiego, w którym nie ma zbyt wiele miejsca.

Konstrukcja schodów giętych opiera się na zakrzywionych elementach i może mieć formę ażurową (pojedyncze, niepołączone ze sobą stopnie) albo pełną (z podstopniami). Co więcej – może znaleźć się zarówno przy narożniku budynku, jak również w centrum pomieszczenia, co daje niemal nieograniczone możliwości w zakresie aranżacji wnętrza. Schody gięte są więc uniwersalne i praktyczne – pełnią takie same funkcje jak schody tradycyjne (proste), będąc przy tym niezwykle wytrzymałymi. Nie musisz obawiać się tego, że schody gięte będą niewygodne albo niebezpieczne – dzięki nowoczesnym rozwiązaniom oraz najlepszym materiałom, pozwolą one na swobodne przemieszczanie się pomiędzy kondygnacjami.

Funkcja dekoracyjna – to, czym wyróżniają się schody gięte

Wiemy już, że schody gięte są praktyczne i sprawdzą się w wielu miejscach, jednak tym, co szczególnie wyróżnia je na tle innych rozwiązań, jest ich estetyka. Nie ulega wątpliwości, że decydując się na nie, stawiasz na oryginalność i piękno aranżacji – każdy dom staje się dzięki nim o wiele bardziej atrakcyjny i ekskluzywny. Efekt ten potęgować mogą ozdobne poręcze i balustrady, a także zastosowany materiał. Szczególnie imponują te drewniane, które mogą być wykonywane z różnych gatunków, w tym:

  • buku,
  • jesionu,
  • dębu,
  • mahoniu i innych.

Dzięki temu schody gięte będą wytrzymałe, wysoce estetyczne i zachowają swoją funkcjonalność na przestrzeni wielu lat. Z kolei dzięki ogromnym możliwościom związanym z wykonywaniem schodów giętych, ich projekt może zostać dopasowany do konkretnego obiektu i wnętrza, a przede wszystkim – do Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Dzięki temu wiesz, ze stawiasz dokładnie na to, co spełni Twoje oczekiwania.

Czy warto?

Odpowiedzieliśmy już na wiele pytań, które warto zadać w przypadku rozwiązania, jakim są schody gięte – czy są praktyczne, uniwersalne i eleganckie. Jednak nie odpowiedzieliśmy na to najważniejsze – czy warto na nie postawić? Jak najbardziej, o ile zależy Ci na najbardziej wyszukanym rozwiązaniu i chcesz stworzyć wyjątkową atmosferę w swoim domu czy innym obiekcie. To rozwiązanie ponadczasowe, które jest jedyne w swoim rodzaju!