Gwarancja na usługi parkieciarskie – co należy o niej wiedzieć?

Coraz więcej osób decyduje się na parkiety drewniane w swoich domach, mieszkaniach, biurach i innych wnętrzach. Nic w tym dziwnego, ponieważ zapewniają one dobre oparcie, są niezwykle trwałe, a także prezentują się bardzo estetycznie, poprawiając ogólny wystrój wnętrza, w którym się znajdują. Warto więc poszukać odpowiednich fachowców, którzy w skuteczny i dokładny sposób wykonają parkiet zgodnie z normami jakości oraz potrzebami klienta. Gwarancja na usługi parkieciarskie to istotny element bezpieczeństwa

Wiadomo nie od dziś, że podłoga, obok ścian i sufitu, jest jedną z najważniejszych powierzchni posiadanych w domu. Nic więc dziwnego, że rzuca się w oczy i w związku z tym właściciele domów oraz mieszkań są zainteresowani wykładaniem parkietu wykonanego z niezwykle estetycznych materiałów, które dodatkowo zapewniają solidność i wieloletnią niezawodność. Na rynku działa wiele firm oferujących wykonywanie takich powierzchni, a u najlepszych wykonawców gwarancja na usługi parkieciarskie sięga kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat.

Gwarancja na usługi parkieciarskie – gwarancje najlepszych firm wykonujących parkiety

W ofertach najlepszych firm można znaleźć kompleksowe usługi obejmujące wykonywanie parkietów. Obejmują one dokonywanie pomiarów, dopasowywanie elementów parkietu do wymagań i gustów klienta oraz ułożenie podłogi, a także jej zabezpieczenie różnymi preparatami i lakierami chroniącymi przed uszkodzeniami mechanicznymi, zużyciem, obciążeniami oraz innymi niekorzystnymi czynnikami.

Oczywiście najlepsze firmy są w stanie zapewnić gwarancję na usługi parkieciarskie. Obejmuje ona bezproblemowe użytkowanie parkietów przez wiele długich lat. Profesjonaliści są w stanie zapewnić kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat niezawodności i atrakcyjnego wyglądu parkietów. Należy jednak pamiętać, że każda gwarancja na usługi parkieciarskie ma pewne ograniczenia.
Czego nie obejmuje gwarancja na usługi parkieciarskie?

Istnieją sytuacje, w których gwarancja nie ma zastosowania. Wiążą się one zwykle z warunkami zewnętrznymi oraz błędami użytkownika. Warto więc zwrócić uwagę na najczęstsze sytuacje, których nie obejmuje gwarancja na usługi parkieciarskie.

• Mechaniczne uszkodzenia parkietu, takie jak wgniecenia czy też zarysowania spowodowane upadającymi przedmiotami, chodzeniem w szpilkach po parkiecie, itp. Do grona takich uszkodzeń zaliczają się również ślady wytarcia parkietu spowodowane przez piasek i inne zanieczyszczenia wnoszone z butami do domu (warto zainwestować w wycieraczkę).
• Zalanie wodą lub wylanie silnie żrących detergentów oraz innych szkodliwych substancji na parkiet również sprawia, że gwarancja na usługi parkieciarskie będzie nieważna. Nagłe pojawienie się dużej wilgoci lub utrzymywanie nieprawidłowej wilgotności w pomieszczeniu prowadzi do deformacji podłogi, która nie jest uwzględniona w gwarancji.
• Brak lub niewłaściwa konserwacja oraz pielęgnacja podłogi to kolejny powód odrzucenia reklamacji. Należy pamiętać o prawidłowym czyszczeniu i konserwowaniu parkietów zgodnie z zaleceniami firmy, która je układała.

Jeśli reklamacja nie dotyczy żadnej z powyższych sytuacji to najprawdopodobniej zostanie ona uwzględniona. Wszelkie naprawy zostaną wówczas przeprowadzone na koszt firmy, która układała parkiet.